FOTEL Z USZAMI

Wrzesień 14, 2017


fotele EGG / ARNIE JACOBSEN

Lekko odchylone do tyłu siedzisko i oparcie, wysoki zagłówek i „uszy” w zagłówku, czyli takie dodatki do zagłówka, które sprawiają, że siedząc w fotelu odbieramy mniej dźwięków. Taki model foteli został opatrzony przewrotną nazwą „uszaki”, czyli fotele z uszami. Słuchają jakby za nas, a my siedząc w takim fotelu odczuwamy większą ciszę.

Najbardziej znany uszak to model EGG CHAIR ( fotel jajo ) zaprojektowany w 1958 roku przez duńskiego architekta Arnie Jacobsena dla hotelu Radisson SAS w Kopenhadze. Jacobsen zaprojektował dla Radisson SAS wszystko, od bryły budynku zaczynając, poprzez meble i wyposażenie, aż po popielniczki sprzedawane w sklepie z pamiątkami. Fotel EGG do dziś jest w ciągłej sprzedaży. Trzeba jednak uważać na liczne podróbki. Oryginały pochodzą tylko od firmy Fritz Hansen.

Fotele uszaki cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele firm ma swojej ofercie różne modele, w których naprawdę można odpocząć i się zrelaksować. Można wybierać między fotelami wyższymi ( ok. 1 10 cm wysokości) z większymi uszami, jak np. model OLD SCHOOL firmy IKER, lub niższymi ( ok. 100 cm ) – model DIXI firmy TOP LINE, czy model ELSA fimy SITS.


Znalezione obrazy dla zapytania iker old school
                                                                                                    fotel OLD SCHOOL / IKER 

Firma IKER,
którą cechuje wzornictwo na najwyższym poziomie, ma w swojej ofercie także inne modele, jak np. SIXTEEN – inspirowany latami 50-ymi i modelem EGG, model PERKOZ, o bardzo finezyjnym kształcie. W ofercie TOP LINE, znajdziemy modele bardzo nowoczesne, nawiązujące do duńskiego wzornictwa, jak model DIXI. Modele MOLLY czy ENJOY mają bardziej klasyczną linie, natomiast modele BRIDGE, BRISTOL, GEORGE czy LISA – przywołują na myśl stylizowane, angielskie wnętrza ( są też wersje z kółeczkami ).

Znalezione obrazy dla zapytania sits alex
                                                                                                           fotel ALEX / SITS

Firma SITS, która stawia na wygodę i komfort użytkownika, ma w ofercie wiele ciekawych modeli, np. bardzo nowoczesny ALEX, GRETA, KATO czy POLA – znana z licznych programów w TV.

Uszaki to najczęściej fotele miękkie i otulające, w których przyjemnością można się oddać lekturze książki, czy nawet zdrzemnąć. Aby wypoczynek był jeszcze bardziej komfortowy – do wielu modeli oferowane są podnóżki. Każdy model dostępny jest w wielu rodzajach tkanin i kolorów. W LAVIA STUDIO wnętrza i meble służymy pomocą w doborze modelu oraz koloru. Mamy wszelkie próbniki i wybrane modele można wypróbować na żywo.

Wygodny fotel, nogi na podwyższeniu, dobra książka, cisza – to może być dobry pomysł na jesienne i zimowe popołudnia.

No Responses

    Leave a Reply

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *