PO PROSTU STÓŁ

22 października, 2018

Stół to podstawowy mebel w domu. Spędzamy przy nim dużo czasu ( zazwyczaj). Warto więc wybrać taki, przy którym będzie się miło siedziało i będzie pasował do nas i do naszego mieszkania. Na początek trzeba się zastanowić, jaki kształt stołu wybrać.

Okrągły – pozwala na to, że okazjonalnie usiądzie przy nim więcej osób, nie ma kantów i optycznie zajmuje mniej miejsca. Świetnie prezentuje się na środku pomieszczenia.

Do wnętrz nowoczesnych chętniej wybierane są stoły prostokątne lub kwadratowe. Dobrze wyglądają zarówno na środku, jak również dosunięte do ściany. Takie stoły są także częściej wybierane.

Jak dobrać wielkość stołu? Jest na to prosta metoda – na każdego użytkownika należy przewidzieć ok. 60 cm szerokości i 40 cm głębokości. Czyli na 4 osobowej rodziny optymalny będzie stół 120 x 80 cm. Dodatkowo należy przewidzieć odległość stołu od ściany lub innych mebli. Aby swobodnie siedzieć przy stole i potem wstać od niego, potrzebujemy ok. 80 cm.

Poniżej kilka przykładów.

PROSTE DECHY

1

Stół mocny, stabilny, taki na lata. Będzie odporny na różne warunki. Dzięki temu, że ma bardzo uproszczoną formę, pasuje w zasadzie do każdego wnętrza. Tutaj bardzo ważny będzie dobór krzeseł. Z krzesłami tapicerowanymi, prostymi w formie i bardzo neutralnymi świetnie wpisze się w klimat lekko rustykalnej elegancji.

ORYGINALNY, MOCNY STELAŻ

2

Bardzo nowoczesny stół, którego nogi to skrzyżowane stalowe profile. Mocny akcent, ale także bardzo wygodny model. Nikomu z siedzących osób nie będą przeszkadzały nogi od stołu. W naszej propozycji stół zestawiony jest z prostymi tapicerowanymi krzesłami, które łagodzą mocną formę stołu. Super będzie się prezentował także z nowoczesnymi krzesłami.

„STOLARSKI”

3

Nogi stołu jak z warsztatu stolarskiego. Mocne, stabilne. Model chętnie wybierany do wnętrz w każdym stylu, w którym faktura drewna odgrywa ważną rolę. W tym modelu szczególnie pięknie prezentuje się surowe, dębowe drewno z widocznymi sękami, pęknięciami ( odpowiednio zabezpieczonymi na blacie).

INDUSTRIALNY

4

Bardzo modny typ stołu – z nogami z płaskowników stalowych i blatem wykonanym ze starego drewna, które zostało poddane starannej obróbce, aby blat był przyjazny dla dłoni i łatwy w użytkowaniu.

RUSTYKALNY

5

Model stołu, w którym główną rolę odgrywa blat – kawał dechy z zachowanymi surowymi krawędziami, tylko okorowanymi. Widoczny jest naturalny kształt pnia, dzieki czemu każdy egzemplarz jest unikatowy. To propozycja dla osób, które cenią unikatowe przedmioty w aranżacji wnętrza.

6

W propozycjach prezentujemy modele z oferty naszych partnera – firmy JADIK oraz firmy OSHEI. Wszystkie modele i konfiguracje można zamówić u nas. Posiadamy wzorniki oraz próbniki drewna i tkanin. Mamy także przykładowe meble partnerów na ekspozycji.

No Responses