PRZYJEMNA LEKKOŚĆ KRZESEŁ

22 października, 2018

Takie krzesło od jakiegoś czasu gości w naszym studio. Zielone, z ażurowym rysunkiem na oparciu. Wygląda jak liść.
Jest przepiękne. Delikatne. Graficzne. Białe też wygląda zjawiskowo. I żółte, i czarne, i niebieskie, i czerwone…W każdym wykończeniu.
Model jest od kilku lat w sprzedaży, i ciągle wzbudza emocje. Dla niektórych jest idealne, a dla innych wręcz przeciwnie :-).
Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje :-).
Poniżej kilka różnych modeli krzeseł. Łączy je to, że są lekkie.

MAPLE / IKER

Seria, która czerpie inspirację z natury. Łączy ergonomiczne kształty, które dostosowują się do ludzkiego ciała, z miękkością naturalnego materiału, jakim jest drewno. Stelaż występuję w dwóch opcjach. W ofercie są także stoły oraz fotele. A także duża ilość kolorów :-).

1

CHERI / IKER

Krzesła, które idealnie wpisują się w aktualne trendy. Lekkie, na bardzo ażurowym stelażu, bardzo wygodne i nawiązujące do stylu vintage. Obite welurową tkaniną ( dostępne są przepiękne kolory), wnoszą do wnętrza ponadczasową elegancję. Są chętnie wybierane do minimalistycznych wnętrz.

2


KRZESŁA THONET / FAMEG

Modele produkowane od początków istnienia fabryki FAMEG, czyli od 1881 roku. Wzór A-14, zaprojektowany w 1859 roku przez M. Thoneta, jest do dziś produkowany i sprzedawany z wielkim powodzeniem na całym świecie.  Więcej o tym modelu tutaj: http://laviastudio.pl/krzeslo-wszechczasow/.
Wybór modeli, które zostały zaprojektowane jeszcze w XIXw. przez twórców metody gięcia, jest bardzo duży. Wszystkie są lekkie. Poniżej – wybrane wzory.

KRZESŁA „FANTAZYJNE”

W tych krzesłach w mistrzowski sposób zostały wykorzystane właściwości drewna bukowego. To jest jedyny rodzaj drewna, który jest tak podatny na gięcie. Pod wpływem wody i ciepła, bukowe pręty można wyginać w różne fantazyjne wzory. Każdy model może być także w różnych kolrach.

3

KRZESŁA „PATYCZAKI”

Te modele są bardzo charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Oparcie to kilka bukowych prętów ułożonych pionowo. Wydłuża to optycznie krzesło i dzięki temu staje się ono smuklejsze, lżejsze. W FAMEG dostępne są trzy różne modele, które są jakby wariacją na temat :-).

4

KRZESŁA Z RAFIĄ

Modele z siedziskiem, czasem także z oparciem, wypełnionym rafią. A właściwie specjalną trzciną sprowadzaną do Fameg z Indonezji. Surowiec ten był już wykorzystywany w starożytnym Egipcie i Rzymie. Sam proces wyplatania jest bardzo pracochłonny i jest to praca w 100% ręczna. Tylko wówczas jest zagwarantowana wysoka jakość wykonania.

56FOTEL BUJANY BJ-9816 / FAMEG

Piękne połączenie gięcia i rafii.

Wszystko ręcznie wykonane.

No Responses